phone (068) 599-33-22
(050) 710-73-97

Сотрудничество ради мира, благополучия и добра

З осені в Україні видаватимуть водійські права нового зразка з чипом та обмеженням терміну дії

З осені в Україні почнуть видавати нові водійські права європейського зразка з чипом.

Як повідомили в МВС, зміна прав є однією з вимог угоди про асоціацію з Євросоюзом, який Україна нещодавно підписала.

Нові водійські права матимуть електронний чип, а також відрізнятимуться від документів старого зразка наявністю нових категорій, зокрема буде така – "водій триколісного мототранспорту".

"Ми плануємо використовувати технології чипування водійських посвідчень. Власне в МВС, наші підрозділи, сервісні центри забезпеченні вже для цього необхідним обладнанням і ми плануємо запропонувати теж на розгляд до Верховної Ради варіант, який би розглядав можливість використання цього чипу", - зазначив під час прес-конференції начальник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій

Так, у нових водійських правах зміниться термін дії, кількість медичних оглядів, категорії та вікові обмеження, з'явиться мікрочип.

Нова форма передбачає термін дії від 5 до 15 років, залежно від категорії. Наразі водійське посвідчення дає право керувати автомобілем протягом 30 років, а старі права - безстрокові.

Згадайте новину: Від сьогодні складати іспит на водійські права будуть за новими правилами

"Наші напрацювання - це для водіїв професійних категорій С та Д,  кожні п'ять років потрібно буде проходити медогляд і провести заміну водійського посвідчення. А для водіїв легкових категорій - це від 10 до 15 років, тобто в країнах-членах ЄС - це переважно 10 років, ми пропонуємо 15 років, тому що це і так викликає певний резонанс у суспільстві", - прокоментував нововведення Криклій

Крім того, водіям доведеться частіше проходити медогляд. Якщо для водіїв легковиків - це може бути лише перевірка зору, то для вантажівок - повноцінне дослідження.

Ще однією новацією є скасування іспиту для поновлення прав.

Розглядають також обмеження за віком. Наприклад, керувати мотоциклом, як і в ЄС, можна буде з 20 років, а не з 16, як зараз в Україні, вантажівкою - з 21, а не з 18.

Як зазначають юристи, оформляти нове посвідчення не потрібно, поки діятиме перехідний період. Заміна водійських прав відбуватиметься за бажанням. Однак у власників старих прав можуть виникнути проблеми з перетином кордону.


Интернет-магазин экотоваров