phone (068) 599-33-22
(050) 710-73-97

Сотрудничество ради мира, благополучия и добра

Ставка єдиного податку в Україні в 2017 році

єдиний податок

Виділяють чотири групи платників ЄП. ФОПи, що відносяться до першої, мають право надавати послуги тільки населенню. Підприємцю також не дозволяється займатися роздрібною торгівлею в магазинах. Річна сума виручки, яку отримує платник єдиного податку, не повинна перевищувати триста тисяч гривень.

Платники цієї категорії не можуть наймати на роботу працівників. Минулого року розмір єдиного податку для платника першої групи складав десять процентів від мінімалки. У 2017 році правила сплати податку були змінені, і єдиний податок в 2017 році в Україні для 1 групи буде розраховуватися у відсотках не від рівня мінімалки, а від прожиткового мінімуму. Ставка податку також буде складати 10 відсотків. Таким чином, у січні цього року сума ЄП для платників цієї категорії складе 160 гривень (1600 * 10%), оскільки прожитковий мінімум в січні складає 1600 гривень. Відмітимо, що рівень прожиткового мінімуму буде зростати протягом року.

Читайте також:  Розмір військового збору у 2017 році в Україні

Єдиний податок не нараховуєтеся на виплати по страховці, роялті, дивіденди, доход від продажу нерухомості, а також рухомого майна платника. Крім того, платники першої групи не сплачують податок на прибуток, ПДВ та податок на землю, проте вони повинні платити за використання води.

Друга група платників ЄП

Якщо говорити про платників, що належать до даної категорії, то слід відмітити, що існує ряд відмінностей порівняно з платниками першої. Так, максимальний дохід може складати півтора мільйони гривень, вони мають право використовувати найману працю, можуть надавати послуги як населенню, так і іншим платникам ЄП, можуть займатися ресторанним бізнесом та виробництвом товарів.

Щодо обмежень, то варто зазначити, що платники другої групи не можуть бути посередником в операціях, які пов’язані з купівлею та продажом нерухомості, займатися виробництвом та/чи реалізацією ювелірних виробів. Єдиний податок в 2017 році для 2 групи платників буде складати до 20 відсотків від мінімалки, встановленої чинним законодавством. В 2016 році ЄП нараховувався так само.

 Неважко розрахувати, скільки буде становити максимальний розмір єдиного податку в 2017 році. Урядом була піднята мінімалка до рівня 3200 гривень. І ця сума протягом 2017 року не буде змінюватися. Таким чином, максимальний рівень єдиного податку, який буде сплачений платником другої групи протягом поточного року, буде становити 640 гривень.

Третя та четверта групи платників ЄП

Платниками третьої групи можуть бути і юридичні особи теж. Обсяг річної виручки не повинен бути більшим, аніж 5 мільйонів гривень. Єдиний податок в 2017 в Українідля 3 групи може складати 3 відсотки, якщо вони сплачують ПДВ, та 5 відсотків, якщо не сплачують. ЄП розрахується від величини доходу. Для юридичних осіб може бути застосована подвійна ставка ЄП, якщо вона:

  • Здійснює заборонені види діяльності
  • Проводить негрошові розрахунки
  • Має дохід, який перевищує дозволений
Читайте також:  Неоподаткований мінімум доходів громадян на 2017 рік

До четвертої групи відносять виробники сільськогосподарської продукції. Розмір ЄП розраховується на основі земельної площі. База для нарахування– нормативна грошова оцінка 1 гектару сільськогосподарських угідь. Сплачується податок чотири рази на рік, кожного кварталу. Ставки ЄП виглядають наступним чином:

  • Перші два квартали – 10%
  • Третій квартал – 50%
  • Четвертий квартал 30%

Зміна групи платника та перехід на загальну систему

Якщо платник буде дотримуватися всіх правил, які були встановлені ПК для тієї чи іншої категорії платників, то не забороняється здійснити перехід з однієї групи ЄП до іншої. Для цього необхідно написати заяву та віднести її до контролюючого органу. Варто зауважити, що це повинно бути зроблено на пізніше п’ятнадцяти днів до того, як почнеться наступний квартал.

Крім того, зміна системи оподаткування може бути як добровільною, так і примусовою. Якщо у звітному періоді платники першої, другої та третьої груп здійснили певні порушення, вони вимушені перейти на загальну систему оподаткування. До таких порушень відносяться настпуні:

  • застосування негрошових розрахунків,
  • господарська діяльність пдатника, яка не відповідає правовим нормам

Платники перших двох груп переводяться на загальну систему у випадку перевищення обсягу отримуваного доходу над максимально можливим, а також при здійсненні діяльності, яка не передбачується правовими нормами. Платники третьої групи також вимушено переводяться на загальну систему, якщо їх дохід за рік перевищує максимально дозволений.


Интернет-магазин экотоваров